INTELIGENTNÍ DŮM

Inteligentní dům, známý také jako systém inteligentního řízení budov a domácností, Vám umožňuje komplexní, jednoduché a intuitivní ovládání všech myslitelných zařízení ve vaší domácnosti z jednoho místa, automatickou regulaci, vizualizaci jednotlivých procesů nebo sledování a řízení spotřeby energie, což vede k nemalé úspoře Vašich nákladů.

Mezi zařízení, která lze díky systému inteligentního řízení automaticky ovládat patří například ovládání topení, plynových a elektro kotlů, solárních panelů, tepelných čerpadel, rekuperace, vyhřívání bazénů a samozřejmě ovládání světla, zásuvek, rolet, zabezpečení a dalších systémů vaši domácnosti. Systém inteligentního řízení Vám poskytne plný komfort a razantně sníží vaše náklady na bydlení.

Systém je navržen vždy dle potřeb a přání uživatele jako funkční celek se zajištěnou koordinací navazujících profesí, tak aby splňovala ty nejpřísnější nároky na technickou úroveň a zároveň byla cenově příznivá.

 

V oblasti systémů inteligentního řízení budov a domácností nabízíme:

Máme vlastní softwarové vývojáře a nabízíme vlastní, vysoce kvalitní, softwarové řešení pro inteligentní domy, díky čemuž Vám Jsme schopni nabídnout inteligentní řešení za velmi příznivou cenu (dle našich zkušeností vychází u realizace komplexního řešení v inteligentním provedení navýšní cca 20-30% oproti provedení klasickému). Neplaťte konkurenci horentní částky v řádech stovek tisíc korun za programování inteligentního systému - v rámci komplexního provední zakázky inteligentního systému Vám vlastní softwarové řešení zrealizujeme maximálně za desítky tisíc korun!

V oblasti inteligentních systémů máme množství referencí, které Vám s radostí předvedeme.

 • poskytneme Vám kompletní informace o technologii,
 • na základě Vašich představ, přání a požadavků doporučíme vhodný systém a zpracujeme technické řešení
 • vypracujeme projektovou dokumentaci,
 • zpracujeme cenovou nabídku v položkovém členění,
 • zrealizujeme komplexní dodávku včetně softwarového řešení, regulace a všech nastavení,
 • záruční a pozáruční servis,
 • vždy zodpovědný a osobní přístup k Vašim požadavkům a problémům.
   

Proč by jste si měli pořídit inteligentní dům?

Inteligentní dům šetří

Inteligentní dům v dnešní době umožňuje maximalizaci úspor energií v rámci variabilní kombinace topných zdrojů a realizace řízené temperance místnost po místnosti. Řídí osvětlení bez navyšování nákladů za další a další řídící jednotky jednotlivých technologií. V kombinaci informace nízkého tarifu blokuje při drahé sazbě energeticky náročné spotřebiče (vytápění, filtraci, ČOV, centrální vysavač, pračku, plošné osvětlení atd.) a to vše bez zásahu obyvatel domu. Není pravda, že cena inteligentní instalace mnohonásobně převyšuje standardní provedení elektroinstalace.

 

Inteligentní dům přemýšlí

Inteligentní dům zajistí řízení všech jednotlivých provozních částí vašeho domu bez nutnosti zásahu obyvatel domu. Je jednoduše rozšiřitelný o další periferie bez nutnosti složitých kabeláží v domě. Jednotlivé úkony plní inteligentní dům nejen na základě přímého pokynu uživatele, ale také na základě vnějších okolností sám. Je schopen zatáhnout žaluzie v případě, že slunce svítí přímo do oken, vytopit dům pokud dojde k poklesu vnější teploty pod stanovenou hodnotu nebo zhasnout světla v domě po určité hodině, pokud nezaznamená pohyb v domě. Všechny tyto činnosti lze ovládat také na dálku prostřednictvím SMS zpráv nebo internetu.

 

Inteligentní dům automatizuje

Inteligentní dům dokáže velmi rychle, pomocí informací vstupních členů, předvídavě, úsporně a účelně řídit veškeré požadované činnosti v domě. Řídí úsporu energií, optimalizuje provozní parametry dílčích technologií a při tom všem zachová komfort bydlení. Všechno běží samo, není potřeba nic kontrolovat a nastavovat.

 
 

Inteligentní dům spolupracuje

Inteligentní dům dokáže spolupracovat s více topnými zdroji. Reaguje na podmínky v domě i mimo dům a tvoří základ pro komplexní řízení a chod domu. Je sám schopen plně zabezpečit provoz a kontrolu topení, elektrických spotřebičů, bazénu, sauny, stejně tak dálkové odečty spotřeby energií. Inteligentní dům účinně spolupracuje se zabezpečovacím i kamerovým systémem.

 

Inteligentní dům má svůj mozek 

Do mozku inteligentního domu, tedy do procesoru řídícího systému, se sbíhají podněty. Podle zhotoveného softwaru dům na dané podněty reaguje (měření teploty, tlaku, vlhkosti, venkovního osvětlení, signál levné sazby, přijímače dálkového ovládání, hlášení bezpečnostních prvků technologií, malý tlak, zaplavení, porucha topného zdroje, signály PIR detektorů a EZS ústředny, signálů hladinových relé, signály běžných spinačů v domě). Na jejich základě poté ovládá provoz domu. Inteligentní dům žije sám.

 

Inteligentní dům nahradí ostatní řídící jednotky

Vzhledem k tomu, že řídící software přebírá řízení všech technologií, odpadají řídící jednotky brány, garážových vrat, regulátory vytápění a chlazení, řídící jednotky ovládání bazénové technologie, časové spinače, jednotky žaluzií atd. Nejdražším nákladem pro inteligentní dům je vlastní software. Vzhledem k tomu, že tyto SW jsou již aplikovány, lze je s drobnými úpravami běžně používat a tudíž jejich cena je oproti nově vyvíjenému programu desetinová. Dá se říci, že cena za provedení instalace inteligentního domu nepřevýší náklad standardního řešení o více než max. 30%.

 

Inteligentní dům v praxi

fungování dálkové aktivace inteligentního domu

Přijede vám nenadálá návštěva. Vy nejste doma a nemůžete okamžitě přijet. Pošlete tedy aktivační SMS zprávu, která aktivuje program návštěva. Inteligentní dům otevře bránu na pozemek, otevře garážová vrata a vypne EZS systém.

 

inteligentní dům pro vaše pohodlí

Inteligentní dům je vytápěn tepelným čerpadlem země-voda. Pro celoroční ohřev teplé vody a dotápění je střecha osazena solárními kolektory. Součástí krbu je krbový výměník. Je instalováno podlahové vytápění s IRC regulací (termopohony na jednotlivých smyčkách v rozdělovačích). Výpadek napájení inteligentního domu je zálohován agregátem s autostartem, dům je opatřen žaluziemi s pohony.

 

Inteligentní dům na Vás myslí

V otopné sezóně je inteligentní dům temperován. Ve dne, kdy jsou obyvatelé domu v práci, ve škole atd., jsou zataženy venkovní žaluzie. Venku svítí slunce, na výstupu z kolektorů je teplota 60°C a je slunečno. Venkovní teplota je -5°C. Inteligentní dům ví, že má vytápět na nižší teplotu. Dohřívá kolektory zásobník TUV, tepelným čerpadlem nabíjí nádrž ÚT na ekvitermní teplotu. V místnostech se slunečními zisky jsou vytaženy žaluzie, termopohony pro tyto místnosti uzavřou přívody media do podlah, tudíž jsou temperovány pouze prostory bez tepelných zisků.

 

Inteligentní dům dodává teplo tam, kde je ho potřeba

Teplota TUV je shodná s teplotou kolektorů, ŘS vypíná ohřev TUV a aktivuje předehřívání primérní vody z vrtů tepelného čerpadla solárním systémem, čímž automaticky stoupá topný faktor tepelného čerpadla. Příchodem obyvatel do inteligentního domu jsou vytaženy žaluzie, je proveden doohřev TUV, je aktivováno vytápění na komfortní teplotu. Zapálením krbu je zapnuto krbové čerpadlo, které nabíjí nádrž TUV, po jejím nahřátí nabíjí akumulační nádrž ÚT.

 

Inteligentní dům při výpadku napětí

Při výpadku napětí ŘS startuje agregát a napájí pouze strategické spotřebiče s ohledem na jejich příkon, tedy běží čerpadlo krbové vložky, jsou napájeny nezbytné světelné spotřebiče a vybrané zásuvkové okruhy, běží tepelné čerpadlo. Pokles tlaku vody signalizuje systému, že je nutno zapnout čerpadlo ve studni. Je vypnuto tepelné čerpadlo, zapnuto čerpadlo studny a po dotlakování je aktivováno tepelné čerpadlo. Samozřejmě při uplatnění opatření proti častému zapínání a vypínání tepelného čerpadla. O výpadku napětí a o náběh záložního zdroje je pomocí GSM komunikace zaslána zpráva uživatelům inteligentního domu.

 

Pohybová detekce inteligentního domu

Venku se setmí, řídící systém prostřednictvím senzoru venkovního osvětlení o tomto bude uvědomen. Jelikož má přístup k pohybovým detektorům zabezpečovacího systému, pohybem osob v daných prostorech automaticky rozsvěcuje osvětlení, zatáhne žaluzie, rozsvěcí exteriérové osvětlení a osvětlení bazénu. Kamera v daném úseku zaznamená pohyb a systém v tomto prostoru zapne osvětlení. Jste na návštěvě a oproti původnímu předpokladu zůstanete přes noc a domů nepojedete? Systém po setmění automaticky aktivuje simulaci přítomnosti v inteligentním domě.

Fotografie z realizací

CONTROL 4

Kromě standardních systémů inteligentního řízení budov a domácností používající volně programovatelné automaty (PLC) Vám ve spolupráci se společností YATUN nabízíme i systém řízení CONTROL 4.

Control4 je moderní řídící systém spojující v sobě ovládání jak AV techniky a médií, tak domovních technologií jako jsou například klimatizace, topení, větrání, osvětlení či garážová vrata.

Systém Control4 je plnohodnotný, praktický a spolehlivý systém domácí automatizace, je jednoduše a neomezeně rozšiřovatelný, takže můžete začít se základním systémem a postupně přidávat další funkcionalitu, tak jak to vyhovuje vašemu životnímu stylu a rozpočtu.

 

Co znamená řízení domova s CONTROL 4

Řízení domova je mnohem více než pouhý univerzální dálkový ovladač nebo chytré osvětlení. Ovládání domova je technologie, která spojuje a ovládá elektroniku a technologie ve vašem domě – a to vše skrze intuitivní rozhraní. 

 

Představte si, že máte jediný ovladač, který umožňuje:

 • ovládat vaše domácí kino a stmívat světla spolu s úvodními titulky filmu
 • vypnout všechny televize v domě v době, kdy mají děti dělat domácí úkoly
 • upozornit vás, když jste nechali vrata od garáže otevřená, zavřít je však můžete ze své kanceláře
 • ovládat vaše světla, žaluzie, rolety a topení a chlazení, aby snižoval váš účet za energie
 • hlídat vaše zámky dveří, světla a bezpečnostní kamery pro váš klid mysli
 • vybrat si hudbu ze svého hudebního archívu v jakékoli místnosti v domě

 

Chytré ovládání domova

Ovládání domova začíná s několika základními kategoriemi: domácí kino jedním ovladačem, hudba v každé místnosti, filmový archív na každé TV, chytré osvětlení, pokročilé řízení teploty, ochrana a bezpečí. Nicméně možnosti jsou zcela neomezené. S Control4 a našimi partnery, můžete ovládat prakticky cokoli ve svém domě.

 

Výhody systému CONTROL 4

Je dostupný

Control4 je plnohodnotný, praktický a spolehlivý systém domácí automatizace, jehož cena se vejde do každého rozpočtu. Je jednoduše a neomezeně rozšiřovatelný, takže můžete začít se základním systémem a postupně přidávat další funkcionalitu, tak jak to vyhovuje vašemu životnímu stylu a rozpočtu.
 

Snadno instalovatelný

Produkty Control4 je jednoduché nainstalovat jak nových tak již existujících domech. Control4 využívá jak drátové, tak bezdrátové technologie, takže nemusíte sekat do zdí či kompletně rekonstruovat svůj dům. Kompletní řešení pro ovládání domu může být nainstalováno a naprogramováno během řádově hodin či dnů. Takže si ho můžete hned začít užívat.
 

Jednoduchý na používání

Řešení Control4 usnadňují každý den. Vezmene veškerou technologii ve vašem domě a zařídíme, aby spolupracovala, a to zcela bez vaší námahy. Můžete snadno ovládat světla, zabezpečení, hudbu a zábavu ve svém domě bez tuctu ovladačů, bez znalosti programování či knihovny plné návodů.